Farmacja i Zdrowie online!

171 czwartek, 22 września, 2016

Obsługa gabinetu dentystycznego

obsluga-gabinetu-dentystycznego-2Kiedy zaczynamy odczuwać ból zębów, nie warto zwlekać i odkładać wizyty na ostatni moment lub- co gorsza- czekać, aż dolegliwości przejdą same. Pomijając utracone w młodości zęby mleczne, mamy tylko jeden solidny komplet uzębienia na całe nasze życie. Powinniśmy więc dbać o nie i przeciwdziałać dolegliwościom zachodzącym w jamie ustnej.
W celu zdiagnozowania źródła bólu, należy udać się do odpowiedniego lekarza. Tam zostajemy najpierw zapisujemy się na wizytę w rejestracji, a następnie opiekę nad nami przejmuje obsługa gabinetu dentystycznego. Składa się ona zazwyczaj z lekarza-dentysty i jego asystenta, który pomaga mu w przeprowadzaniu zabiegów.
Na początku wizyty dentysta dokonuje kontroli stanu uzębienia, pyta o przebieg pielęgnacji jamy ustnej i o datę ostatniej wizyty. Następnie planuje leczenie chorych zębów, uzupełnianie ubytków oraz inne zabiegi, do których dokonania jest on kompetentny.
Nie powinniśmy zaniedbywać higieny jamy ustnej. Ważne jest codzienne szczotkowanie zębów (co najmniej 2-3 razy) oraz kontrolne wizyty u dentysty co pół roku. Mają one powstrzymać rozwój ewentualnych nieodczuwalnych z początku dolegliwości, a powszechnie jest wiadomo, że zdecydowanie lepiej jest chorobom zapobiegać, niż je leczyć.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles