Farmacja i Zdrowie online!

506 niedziela, 24 kwietnia, 2016

Psycholog

psycholog (2)Jak samodzielnie pokonać depresję
Gdy sami zmagamy się z ciągłym, kiepskim nastrojem, może to oznaczać, że cierpimy na depresję. W takiej sytuacji na pewno pomógłby nam psycholog, jednak nie zawsze chcemy się do niego wybierać. Jak więc w inny sposób zawalczyć z depresją i zrobić to samodzielnie?

Na początku zastanówmy się, dlaczego w ogóle mamy gorszy nastrój. Często bowiem możemy odkryć przyczynę jego powstania, jeśli trochę o tym pomyślimy. Być może to właśnie nasza praca sprawia nam wiele przykrości i po prostu nie mamy ochoty do niej chodzić. Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana pracy, która w efekcie przyniesie nam lepszy nastrój.

Możemy także zmienić nieco tryb swojego życia. Po pierwsze, spędzajmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. To właśnie kontakt z naturą sprawi, że poczujemy się znacznie lepiej i szczęśliwiej. Znajdźmy także swoją pasję i postarajmy się włączyć ją do życia. Taką pasją spokojnie może być jazda na rowerze, gra na gitarze lub czytanie. Hobby, które nas zajmie, pozwoli nam przestać się zamartwiać.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles