Farmacja i Zdrowie online!

228 poniedziałek, 17 października, 2016

Siarka a zdrowie

stomatolog (4)Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ten pierwiastek znajduje się właściwie w każdej tkance naszego ciała ? jest jednym z podstawowych ?cegiełek? życia?może nie ma jej jakoś specjalnie dużo, ale jest niezbędna, aby organizm prawidłowo funkcjonował. Jeśli w naszym ciele brakuje siarki zaraz odbija się to na naszym wyglądzie: skóra traci jędrność, włosy robią się sztywne i wypadają, paznokcie tracą swą moc i robią się kruche i łamliwe. Poza wyglądem także szwankują stawy, a także nasze samopoczucie psychiczne ulega pogorszeniu ? odczuwany niepokój i zmęczenie. Niedobory siarki towarzyszą także przy wirusowym i toksycznym uszkodzeniu wątroby oraz przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, chorobie wieńcowej i zawałowi serca. Dzieje się tak także, dlatego że pierwiastek ten jest ważnym elementem czynnych biologicznie związków np. hormonów, które są odpowiedzialne za gospodarkę glukozą i niezbędnych do prawidłowej pracy układu nerwowego.
Siarka obecna jest w takich substancjach jak biotyna, witamina B1,witamina H oraz koenzymu A, który odgrywa bardzo ważną rolę w naszej przemianie materii.
Jeśli brakuje nam tego pierwiastka warto pokusić się o turnus w uzdrowisku, gdzie możemy brać kąpiele w wodach z naturalnych źródeł obfitujących w siarkę, pić leczniczą wodę siarczkową ?

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles