Farmacja i Zdrowie online!

449 środa, 14 grudnia, 2016

Używki – dlaczego rujnujemy swoje zdrowie?

rp_meydycna24.jpgAlkohol oraz papierosy często są naszym azylem bezpieczeństwa. Kiedy odczuwamy stres albo złość sięgamy po nie. Wiadomo nie od dziś, że używki rujnują nasze zdrowie. Często uzależnienie nie pozwala nam skończyć z nałogiem. Jeśli jednak chcemy zachować dobre zdrowie jak najdłużej, jest o co walczyć.

Nawet niewielkie ilości alkoholu, spożywane przewlekle, niszczą naszą wątrobę. Narząd, który ma usuwać toksyny z naszego organizmu jest notorycznie nadużywany przez nasze złe skłonności. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jakie są negatywne skutki alkoholu dla naszego mózgu. Z każdym kieliszkiem pozbawiamy się cennych neuronów. Nawet nie zauważamy, jak z czasem nasza pamięć zaczyna szwankować. Trudności z koncentracją, mniejsza wydajność w pracy- na własne życzenie rujnujemy swoje zdrowie.

Zarówno papierosy, jak i alkohol znacząco zwiększają ryzyko groźnych nowotworów. W najgorszej sytuacji są osoby, które łączą obie przyjemności, a taka sytuacja jest dość częsta. Niestety, nasze zdrowie w tej sytuacji jest bardzo zagrożone.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles