Farmacja i Zdrowie online!

34 sobota, 1 września, 2018

W jaki sposób wzmacniać organizm?

Odpowiedź na zadane w tytule tego artykułu pytanie jest prosta. Najlepiej zdrowo się odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia. Niestety tryzmanie się tych zasad jest już dużo bardziej skomplikowane. Często nie mamy czasu na prawidłowy dobór diety, a praca sprawia, ze regularnie brakuje nam też snu. Co wtedy?

Na krótszą metę (byle nie na stałe) mogą tu pomóc suplementy diety. Są to w dużym skrócie produkty spożywcze, które zawierają w swoim składzie skondensowane określone witaminy lub mikroelementy. Dzięki prostej formie można je dośc łatwo spożyć i dostarcyzć organizmowi dawki odpowiednich skłądników.

Same suplementy diety najczęściej sprzedawane są w formie rozpuszczalnych tabletek musujących, które wrzuca się do szklanki wody. JEdnak należy zaznacyzć, iż o ile w krótszym terminie czasu mogą one być całkiem przydatne, to na dłuższą metę organizm cłżowieka zbyt łątwo przywyka do tego, że dawka zdrowych substancji jest mu podawana w obrobionej, szybko przyswajalnej formie, co moze zmniejszyć efektywność przyswajania ich z naturalnych źródeł pokarmowych.

Natomaist jeśli będą spożywane od czasu do czasu, w małych ilościach, mogą zdecydowanie pomóc w podtrzymaniu aktywnosci. Ponadto mogą być alternatywą dla energy drinków, które zwykle bazują raczej na kofeinie, niż na witaminach. Choć tu należy jasno zauważyć, że wiele suplementów diety również posiada w swoim składzie okreslone ilości właśnie kofeiny. W tej kwestii zdecydowanie należy przeglądać etykiety ze składem tego typu artykułów spożywczych.

Etykiety są zreszta też o tyle ważne, iż podawany na nich jest nie tylko skład, ale tez sugerowana maksymalna dzienna ilość spożytych suplementów. Natomiast po składzie dodanych witamin można określać, czy spożywać dany środek w przypadku osłabienia odporności organizmu, czy może w wypadku niedoboru okreslonych mikroelementów w organiźmie.

Podobne wpisy o zdrowiu:

About 

Related Articles